Корзина
23 отзыва
Книги для батьків
+380676777540
Корзина

6 порад, як покращити свій досвід пологів

6 порад, як покращити свій досвід пологів

Пологи непередбачувані. Незалежно від того, скільки часу, грошей та зусиль ви витратите на планування та підготовку, жоден спосіб не гарантуватиме, як пройдуть ваші пологи.

Ви також повинні знати, що, незважаючи на те, що все вищесказане відповідає дійсності, є речі, які ви можете зробити, щоб підвищити свої шанси отримати кращий, безпечніший та здоровіший досвід пологів.

1. Нехай пологи почнуться самі собою.

Це означає, що ви дозволяєте своїй дитині самостійно вибрати день народження, а ваше тіло вибирає, коли воно буде готове до пологів. Це допомагає забезпечити правильний розвиток дитини та зменшує ризик додаткових медичних втручань (процедур) під час пологів, які, можливо, не потрібні, і які можуть спричинити проблеми для матері та дитини.

Спонтанні перейми майже завжди є найкращим способом зрозуміти, що саме час приступити до пологів. У більшості вагітностей пологи почнуться лише тоді, коли ваша дитина, матка, гормони та плацента будуть готові. Коли всі системи готові до народження дитини, пологи зазвичай безпечніші та здоровіші. На останніх тижнях вагітності кожен день життєво важливий для вашої дитини та підготовки вашого тіла до народження.

Якщо у вас або вашої дитини є проблеми зі здоров’ям, які вимагають індукції, має сенс терпляче чекати, поки ваші пологи почнуться самі собою, навіть якщо термін вашої планової дати пологів минув.

2. Ходьба, пересування та зміна позиції під час пологів.

Під час пологів рухи вашого тіла допомагають рухам вашої дитини! Вашій дитині потрібно дуже потрудитися, щоб рухатися по пологових шляхах. Рух полегшує цей процес для дитини, а також робить пологи більш комфортними та ефективними для вас. Різні пози допомагають прискорити пологи, зменшити біль і допомогти дитині рухатися донизу.

3. Приведіть кохану людину, друга або доулу для постійної підтримки.

Пологи викликають емоційні та фізичні труднощі. Коли у вас поруч є віддана людина, яка підтримуватиме вас і заохочуватиме вас у процесі, ви, швидше за все, матимете позитивний досвід пологів і рідше матимете небажані медичні втручання. Партнер, який підтримує вас, або член родини - це чудова варіант для підтримки, як і дуола.

Хороша підтримка в пологах - це не спостерігати за годинником і не перевіряти крапельницю та монітор, який стежить за плодом; це переконатися, що вас не турбують, поважаючи час, який забирають перейми, і нагадують вам, що ви знаєте, як народити дитину. Ваша команда підтримки створить простір, де ви почуватиметесь у безпеці та зможете виконувати важку роботу без турбот.

4. Уникайте втручань, які не є медично необхідними.

Певні медичні процедури (також відомі як втручання) регулярно проводяться під час пологів, незважаючи на те, що вони не завжди необхідні. Насправді вони можуть завдати непотрібної шкоди. Важливо знати більше про втручання, зокрема, коли вони потрібні та коли вони виконуються регулярно, без медичних причин.

Дізнайтеся більше про:

  • Ранню індукцію
  • Прокол плодового міхура
  • Індукцію пітоцином
  • Крапельниці
  • Епідуральну анестезію
  • Обмеження руху
  • Безперервний моніторинг плоду
  • Спрямування потугів
  • Епізіотомію
  • Кесарів розтин

5.     Уникайте народжувати на спині і слідуйте за своїм тілом при потугах

Під час народження гравітація працює на вашу користь - використовуйте її! Дослідження показують, що лежати на спині, щоб виштовхнути дитину, складніше і може спричинити додаткові труднощі при потугах. Дослідження також показують, що затримка дихання під час потугів не найкращий варіант - краще слідувати поклику свого тіла до потугів. Сучасні дані свідчать, що дозволити зайняти будь-яку позицію, яка вам здається найбільш комфортною, заохочувати вас тужитися у відповідь на поклик тіла, і дозволити вам тужитися, поки у вас і вашої дитини все добре, - це все корисна практика.

6.  Тримайте дитину біля себе після народження; це найкраще для вас, дитини, і грудного вигодовування.

Дослідження показують, що бути з дитиною поруч після народження та не розділятися з нею  протягом перших кількох годин, найкраще для вас обох. Грудне вигодовування починається найкращим чином, коли дитина почувається в безпеці, починається процес прив’язаності, дитина отримує здорові бактерії з вашої шкіри, залишається в теплі, і ваші гормони регулюють.

Фахівці рекомендують після народження здорового новонародженого класти шкіру-до-шкіри на живіт або грудну клітку після народження, обсушити і накрити теплими ковдрами. Будь-який догляд, який потрібно зробити відразу після народження, можна зробити з дитиною «шкіра-до-шкіри» на грудях.